Moda

Tesettür Elbise Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür giyim tarzında çağımız şartlarına bakarsak farklı desen, model ve renklerde tesettür ürünler kolaylıkla bulunmaktadır. Tesettür tarz giyinen kişiler için mevsimlere göre farklı yapı ve dokuya sahip kumaşların olması oldukça önemlidir. Kumaşın dokusunun önemi yazın sıcak havada yünlü bir pantolon tercihi yapıldığı zaman gayet açık bir şekilde anlaşılmaktadır. Tesettür elbise seçerken gidilecek mekan göz önünde bulundurularak bir kombin tercihi yapılmalıdır arkadaşlarla engebeli dağlık bir yerde yapılan piknik esnasında elbise giyerseniz hem rahat edemezsiniz hem de düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalırsınız.

Seçim Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tesettür giyim tarzına sahip bir hanım şık olmanın yanında rahatlığında arayışında olmalıdır. İçinde kendisini rahat hissetmediği bir kıyafet ile tüm günü zehir olacaktır. Bu sözden hareketle her kadın gününün her saatinde şık olmak ister evde, işte, piknikte vb. Tesettür elbise seçerken size yakışan renkleri tercih etmelisiniz. Beyaz ten rengine sahip hanımlar beyaz ve açık renk elbise tercih etmemelidir.

Kilolu bir bayan vücut hatlarını belli eden ve vücudunu saran kumaş türlerinden uzak durmalıdır. Doğru kombin oluşturmak için vücudunuzu iyi tanıyın ve iyi gözlemleyin. Giyeceğiniz elbisenin kumaş türü oldukça önemlidir. Yazın giyilen yünlü bir kumaş ile zor anlar yaşayabilirsiniz.

Yünlü kumaş yerine efil efil ince kumaşlar ya da keten kumaşlar tercih edebilirsiniz. Tesettür takım oluşturduğunuz tek parça elbise üzerine giyilen ceketin ve başınıza taktığınız bir şalın kumaş türleri aynı olmalıdır birisi kalın tüvit kumaştan diğer ince şifondan olursa kombiniz başarısızı olur bu yüzden kumaş tercihinize dikkat etmelisiniz.

Giyilen tesettür elbise renkleri sizin kombin yapmanızı kimi durumda kolaylaştırırken kimi durumda derin bir çıkmaza sokabilir. Cıvıl cıvıl çiçekli bir elbise giydiğinizde üzerine takacağınız şal etekteki desenlerden en az geçen bir renk olmalıdır yoğun olarak kullanılan bir rengi şal için seçerseniz kombininiz karmakarışık olur göz yorar.

Günümüzde En Çok Tercih Edilen Parçalar Nelerdir?

Tesettür giyim kıyafet ürünleri ile her gün farklı farklı kombin oluşturmak zor ve zaman alıcıdır. Şalı, tuniği, pantolonu, ayakkabısı, çantası ve aksesuarı hepsi uyum içinde olmak zorundadır. Ancak tek parça tesettür elbise ile bu zorlu süreci en aza indirebilir hem de zarif bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Son yıllarda trend olan ürünlerden birisi blazer ceketlerdir elbiselerin üzerinde pantolonların üzerinde çok hoş ve modern bir görüntü yaratmaktadır.

Gerek spor bir şıklık gerek klasik şıklık için tercih edebilirsiniz. Genç ve tarz sahibi bayanlar Jile elbiseler günlük rahatlık ve ofis rahatlığı için tercih edilebilir. Beli kemerli uzun paltolar, yere kadar uzanan boyu ile çizme üzerine giyilince orada muazzam görüntü yakalayabilirsiniz.

Tarzına Göre Şıklığını Yansıt

Tesettür giyim yelpazesi oldukça geniş bir ağa sahiptir. Çeşit çeşit renkler ve modellerle farklı kombinler yaratarak kendi tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Klasik tarz giyinmeyi seven yada çalıştığı iş nedeniyle klasik giyinmek zorunda olan biri iseniz tesettür elbiselerde renk tercihinizi koyu renklerden yana kullanınız.

Her kadının dolabında siyah demirbaş elbisesi vardır. Hem şık hem de rahat olmak için üst kısmı dar alt etek kısmı volanlı aşağıya inildikçe genişleyen bir model tercih edebilirsiniz. Kışın dışarı çıkarken uzun paltonuzun altına etek kısmı fırfırlı bir elbise tercih ederek kombininize hareket katabilirsiniz.

Yaz mevsiminde ise ince kumaşlardan oluşan uçuş uçuş açık renk keten ve şifon gömlek elbise önünü düğmeli elbiseler tercih etmelisiniz. Günümüz gençliği olan Z Kuşağı rahatına ve keyfine düşkün olması sebebiyle daha çok bol salaş penye elbiseler altına giyilen jeanleri tercih etmektedir. Günün her anında rahat hissedebilecekleri bu kombin ile adeta içlerindeki asi ruhu dışa vurmaktadırlar. Onların renk tercihi çoğunlukla siyahtan ve lacivertten yanadır.

Tarzına Göre Şıklığını Yansıt, Tesettürde Önemli Olan Model mi Kalite Mi?

Kendi tarzınızı oluşturmak için oldukça fazla tesettür kıyafet seçeneği bulunmaktadır. Ancak bu ürünlerin fiyatları kullanılan kumaşın cinsine, modeline ve hatta rengine göre değişmektedir. Şıklık konusunda parmakla gösterilen biri olmak istiyorsanız kaliteli ve pahalı ürünleri tercih ediniz.

Ucuz olsun diye uğraşırken dikkatten kaçırdığınız şeylerden biri dikiş kalitesidir. Hiç kimse dikişleri açılmış bir gömlek giymek istemez ya da iki yıkamadan sonra rengi atan tunik oldukça üzücü bir durumdur sizde bu gibi durumlarla karşılaşmamak için kaliteli ürünler tercih ediniz.

Alacağınız kaliteli bir ürünü ile ömür boyu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Şıklık konusunda parmakla gösterilmek zarif ve şık kalitesine sahip olmak istiyorsanız modayı yakından takip edip trend olan ürünlere sahip olmalısınız. Şık bir tesettür kombin oluştururken demode ve modası geçmiş ürünlerden uzan durmalısınız. Kaliteli ve pahalı ürünler sizi şık ve asil gösterecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu