Moda

Tesettür İkili Takım Almanız İçin Sebep

Moda dünyasında geçtiğimiz son yıllarda hızlı gelişmeler kaydeden tesettür giyim sektörü tesettür giyim tarzına sahip hanımlar için oldukça kolaylık sağlamaktır. Modada şıklık yarışında kendini göstermek isteyen hanımların tercihi her zaman son çıkan trend ürünler ve mevsimin gözdesi ürünlerdir.

Tesettür giyim kelime anlamı olarak vücudun belli yerlerinin örtülmesi demektir. İslami gereklilik ve esaslar dikkate alınarak kombinler oluşturmalısınız. Şık bir tesettür takım eşarp, gömlek, pantolondan oluşmaktadır. En uygun kıyafeti bulabilmek için vücut proporsiyonunuzu iyi bilmeli ve buna göre kıyafet tercih etmelisiniz.

Tesettür giyim tarzında etek ve elbisenin modası hiç eskimez Mutlaka dolabınızda koyu renk bir elbiseniz ve siyah eteğiniz olmalıdır. Siyah ve koyu renkleri kombinlemek her zaman daha kolaydır. Modern bir şıklık için pantolon tercih etmelisiniz. Pantolonlarınız vücut tipiniz ve mevsim faktörü göz önüne alınarak, kadife, saten, kot, deri ve farklı kumaş türlerinden oluşturabilirsiniz.

İkili Takım Nedir?

Tesettür giyim tarzına sahip hanımların son yıllarda ürün çeşidinin artması ile birlikte işleri biraz da olsa kolaylaştı. Tesettür takım giyim kolaylığı açısından hanımların imdadına yetişmiştir her gün ne giysem nasıl bir kombin oluştursam diye saatlerce düşünmekten kurtulmuşlardır. Rahatlığının yanında modern ve şık duruşu ile hanımları şıklığı ile fırtına gibi eserler. Klasik ve orta yaş üstü hanımların yaygın olarak tercih ettiği düşünülse de günümüzde genç kesiminde tercih ettiği elbise ceketten oluşan tesettür elbise takımları oldukça çok tercih edilmektedir.

İkili takım şeklinde hazırlanan bu kombinasyon şık ve zaman kazandırıcı olduğu için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ceket altına giyilen kalem etek ile bir kombin oluştururken vücut tipinizi dikkate almayı unutmayınız çünkü kısa boylu ve kilolu bir hanım iseniz bel hizasında biten bir ceket tercih ederken etek olarak da aşağıya doğru genişleyerek inen volanlı koyu renk bir etek tercih etmelisiniz. İkinci dikkat etmeniz gereken nokta gideceğiniz mekan olmalıdır.

Şık bir mekana giderken renk tercihiniz koyu renklerden yana kullanınız karışık renklerden oluşan bir kombinasyon sizi şık yapmaz aksine göz yorar. Blazer ceket altına giyilen farklı renkteki pantolonlar ve eşarbınızdaki nazik dokunuşlar ile şık bir izlenim yakalayabilirsiniz. Günlük bir şıklık için kot pantolon üzerine dizlerinize kadar uzanan bir yelek tercih edebilirsiniz. Bu yelek sayesinde hem fazla kilolarınızı kamufle edebilir hem de yelekteki püsküller ile şalınızdaki püskülleri bütünleştirmiş olursunuz.

İkili Takım Alarak Daha Hızlı Kombin Yapılır?

 

Her gün ayrı kombin hazırlama derdinden bıkan hanımlar için ikili takım kombinler büyük kolaylık sağlamaktadır. Oluşturacağınız farklı renk pantolon ceket kombinini çapraz şekillerde kombinleyerek kendinize yeni seçenekler yaratabilirsiniz.

Tesettür elbise ve ceket ile oluşturulan ikili takım daha modern bir görüntü oluşturmaktadır. Elbise seçerken genellikle tek renk tercih ediniz karışık desenli elbiseleri şal ile kombinlemekte zorluk yaşayabilirsiniz. Çiçekli ve çok renkli bir elbise seçmiş iseniz şal renginizi seçerken elbisenin içinde en az geçen renkten yana kullanınız ki kombinasyonunuz göz yormasın. Tercihinizi her zaman sadelikten yana yapınız

İkili Takımlar İle Günlük Yaşam Rahatlığı Yakalanır?

Tesettür giyimde ikili giyim ile zamandan tasarruf sağlamış olursunuz. Hanımların en önemli kriterlerinden birsi şık olmaktır. Gün içerisinde dışarı çıkarken kot pantolon üzerine giyilen rahat bir sweatshirt üzerine alacağınız trençkot ve tek renk eşarp ile günlük şıklık yakalayabilirsiniz. Hem şık hem rahat hareket etmenizi sağlayan bu kombinle bir pikniğe gittiğinizde engebeli ve dağlık bir arazide istediğiniz gibi koşup oynaya bilirsiniz.

Son zamanlarda özellikle genç kuşağın yoğun talep gösterdiği ikili takım eşofmanlar renk renk model model günlük kullanım için tercih edebilirsiniz. Üzerine takacağınız şal ve altına giyeceğiniz spor ayakkabı ile ister yürüyüşe ister markete isterseniz arkadaş toplantısına giderken rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

İkili Takım Kombinlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür giyim tarzını benimseyen hanımlar kombin oluştururken dinin esas ve emirlerine uygun ürünler tercih etmelisiniz. Eğer seçmiş olduğunuz alt giyim ürünü dar ise bunu üst kısma giyilen ürünü uzun ve bol giyerek kapatabilirsiniz. Üst kısmınız dar ise üzerine alacağınız yelek ya da ceket ile bunu kapatmalısınız.

İkili takım kombinlerin kumaş dokularının birbirine uyması çok önemlidir aksi durumda ortaya hiç hoş bir görüntü çıkmamaktadır. Tercihlerinizi göz önünde bulundururken bunları değerlendiriniz. Şık ve zarif görünmek her kadının hakkı sizde kendi modanızı kendiniz yaratırken unutmayınız ki kıyafet seçimi bir insanın iç dünyasının dışa yansımasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu