Moda

Tesettür Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Tarzına ve şıklığına önem veren tesettür giyim sahibi hanımlar geniş renk ve model ağına sahip oldukları için kombin yaparken zorluk yaşamaktadırlar. Tesettür giyim esaslarına uygun vücut hatlarını belli etmeyen bol ve salaş ürünler tercih ediniz. Kıyafet seçerken asil ve şık bir görüntü yakalamak için modayı yakından tercih ediniz.

Son çıkan trend parçalar ile oluşturduğunuz modern çizgi sayesinde kendiniz gün içerisinde mutlu ve huzurlu hissedebilirsiniz. Demode ve eski tarz ürünlerden uzak durunuz unutmayınız ki giydiğiniz kıyafet sizin karakteriniz somut olarak dışarıya yansımasıdır. İnsanlar sizi ilk bakışta dış görünüşünüze göre değerlendirmektedir.

En Çok Tercih Edilen Tesettür Parçaları Nelerdir?

Herkes kıyafet tercih ederken kendi tarzını ve rahatlığını ön planda tutmaktadır. Çalışan bir iş kadını iseniz etek ve cekette, elbise ve ceketten oluşan bir tesettür takım kombinleyebilirsiniz. Modern ve şıklık için elbise ceket kombini ile hem rahat hareket imkanı hem de şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Tek parça elbise rahatlığı sayesinde triko altına uygun pantolon bulma zorluğundan kurtulmuş olursunuz.

Tesettür elbise üzerine yapılan farklı şal kombinleri size çeşitli kombinlği açısından büyük bir konfor sağlayacaktır. Her kadının dolabında siyah bir elbise muhakkak mevcuttur. Siyah elbiseyi farklı kombinleme seçenekleri sayesinde gece şık bir davette ya da gündüz arkadaşlarla gidilen bir yemekte rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Pantolon ve ceket kombini ile oluşturulan tesettür takım ve altına şık bir topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Blazer ceket ve trençkot altına giyilen bol paçalı jeanler günlük hayatta tercih edilen önemli parçalardandır. Jeanler her yaşatan kadın için şıklık kolaylığı sunmaktadır. Genç bir hanım iseniz jean üzerine salaş bir sweatsort tercih edebilirsiniz. Çalışan bir hanım iseniz jean üzerine tek renk bir gömlek üzerine giyilen yelek ile hem kilolarınızı kamufle edebilir hem de uzun ve zarif bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Tesettür Giyimde Renk Uyumu Ne Kadar Önemli?

Tesettür giyim tarzına sahip hanımlar için şık bir kombin oluşturmak renk uyumu dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelmelidir. Kombin içinde genel bir bütünlüğün yanı sıra gidilen mekan, mevsim ve hatta vücut proporsiyonunuza dikkat ederek renk tercihin etmelisiniz. Kombinizde zır renkleri bir araya getirmekten ve karışık desenli ürünlerden kaçınınız. Fazla renkli unsurlar sizi şık yapmaz sadece göz yorar. Desenli bir tesettür elbise üzerine eşarp seçerken elbisenin içinde en az yer alan rengi baz alarak bir renk tercih ediniz.

tek renk elbise üzerine eşarp seçerken ten renginizi baz almalısınız. Açık ten rengine sahip iseniz pastel ve soft renkler tercihe diniz açık renkler sizi hasta ve soluk gösterecektir. Gece bir davete giderken genellikle siyah ve lacivertten oluşan eşarplar tercih ediniz. Kış aylarında koyu renk kumaşlar tercih etmelisiniz sıcak tutması açısından sizi soğuklardan koruyacaktır. Yaz aylarında kombinizi sıcağı çekerek sizi bunaltmaması adına açık renklerden yana tercih ediniz.

Tesettür Giyimde Uzun Görünmek İçin Neler Yapmalı?

Uzun görünmek denince herkesin aklına topuklu bir ayakkabı gelmektedir. Bu yanlış değildir Kısa boylu hanımlar oluşturdukları etek ceket ya da tesettür elbise takım kombinin altına giyilen topuklu ayakkabı ile şık ve uzun bir görüntü kazanabilirsiniz.

Kombin yaparken üst kısma uzun bir triko giydiğiniz aman bu sizin boyunuzu kısa gösterecektir bu yüzden kısa boylu hanımlar bel hizasında biten üstler tercih ediniz. Alt kısımda giyilen kalem etek ve topuklu ayakkabı ile uzun boylu görünebilirsiniz. Günlük bir şıklık için bunu elbise üzerine ya da gömlek üzerine giyilen bir yelek ile sağlayabilirsiniz.

Tesettür Giyimde Beden Seçimi

Tesettür giyim esasına uygun giyinmeyi her zaman kendinize ilke edininiz dar ve kısa kıyafetler tercih etmemelisiniz. Kısa boylu ve kilolu bir hanım iseniz bol ve salaş ürünler tercih etmelisiniz. Üst giyimde bol yarasa kollu tunikler ile bol paça kotlar ile kilolarınızı kamufle edebilirsiniz.

Zayıf iseniz dar omuzlarınızı gizlemek ve asil bir görüntüye sahip olmak için vatkalı omuzlar ve volan etek tarzına sahip bir elbise tercih etmelisiniz. Elbiselerini bir beden büyük tercih ediniz. Vücut hatlarınızın belli olmaması adına ve sizi şık göstermesi adına bu çok önemlidir. Tercihe dilen etek ve pantolonlarda paça boyunuz kendi boyunuza uygun ayarlatmalısınız bileğinizin gözükmemesine dikkat ediniz. Uzun bırakılan paça boyu sizin daha kısa görünmenize neden olacaktır. Kendi boyunuz ve kilonuza uygun seçilen ürünlerle oluşturulan bir şıklık tercih ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu