Moda

Tüvit Kıyafetlerde Şık Olma Yolları

Tüvit kumaş geçmişten bugüne kadar yoğun olarak kullanılan kalın bir yapıya sahip olan dokuma kumaşa verilen isimdir. Kalın yapısı nedeniyle sıcak tutar ve daha çok kışın dış giyim ürünleri için tercih edebilirsiniz. Genellikle dış giyim ürünleri olan mont, palto ve mont ürünler yapılmaktadır. Kumaşın kalınlığı dokuma sıklığına göre değişiklik gösterir.

Tüvit Takım Kombinleme Yolları

Tüvit tarzı kumaş türü kalın ve dokuma ürünlerdir ve dış giyimde birçok çeşit olarak kaşımıza çıkmaktadır. Tesettür giyim tarzını benimseyenler için uzun dize kadar tek renk bir tüvit kaban ve altına giyilen siyah kumaş pantolon ve yine tek renk takılan eşarp ile gece şıklığı yakalayabilirsiniz. Tesettür giyimde şıklık tüyoları listesinde en üstte tek parça i ile şıklık yer alır, pratikliği nedeniyle modern yaşamın hızlı akan temposuna uyum sağlamanıza ve hayatın akışını kaçırmamanıza yardımcı olur.

Eğer tercih ettiğiniz ceketiniz renkli ya da çizgilerden oluşan bir yapıya sahipse o zaman tek renk sade bir eşarp kullanılmalıdır. Hanımlar zevklerine göre tesettür elbise ile koyu renk bir tüvit ceketi kombinleyebilirsiniz. Tüvit bir volanlı eteğe sahip tesettür elbise kemer kısmındaki işlemeler ve üzerine uyumlu taktığınız tek renk eşarp ile şıklığı yakalayabilirsiniz. Çünkü karışık renklerin yer aldığı bir kombin şık olmaz sadece göz yorar.

Modayı yakından takip edip o sezonun trend renkleri ve modellerini göz önüne alıp akıllıca alışverişler yapmalısınız. Demode modası geçmiş ürünleri tercih etmeyiniz. Tüvit kumaş ürünlerinde renk ve desen olarak bir sınırlama yoktur.

Genç ve çocuk ruhlu bir tesettür giyim tarzına sahipseniz sizin için seçenekler sayısız canlı renklerin zıtlık uyumundan faydalanarak da şık olabilirsiniz. Pembe bir tüvit ceket altına giyilen yeşil pantolon ve başa takılan leopar şal ile içinizdeki coşkuyu dışarıya bu şekilde yansıtabilirsiniz.

Tüvit Kumaş Nasıldır?

İlk ortaya çıkış amacı soğuktan korunmak olan bu kumaş türü ana maddesi gereği sıcak tutar ve kalındır. Sıcak tuttuğu için kışın giyilir. Bu kumaş türü tek renkten oluşabildiği gibi artık makineleşme ile birlikte seri üretime geçilince farklı renklerde ve desenlerde üretilebiliyor.

Tüvit Kumaş Özellikleri

Genellikle dış giyim ürünlerinde kullanılır. Ceket, palto, etek, elbise, şapka ve çanta gibi farklı giyim ürünlerinde kullanılır. Kalın bir dokusu vardır kırışmaz ve bu nedenle ütü istemez. Temizlenmesi biraz zor olduğu ve yüksek ısıda küçülebileceği tehlikesi nedeniyle kuru temizleme tercih etmelisiniz. Eğer kuru temizlemeye veremiyorsanız 30 derecede elde yıkamayı tercih etmelisiniz.

Tüvit Takım Nasıl Giyilir?

En çok tercih edilen Tüvit tesettür giyim ürünü ceketlerdir. Tesettür takım oluştururken vücut hatlarımızı gizlemek birinci amacımız olmalıdır. Kısa bel hizasında biten bir tüvit blazer ceketin altına kalem kesim dar paça bir pantolon giyersek bu hiçte hoş bir görüntü olmaz alt giyim dar ise üst giyimi bol tercih ederek bunu tamamlamalıyız eğer ki alt kıyafetimiz bol ve vücudumuz belli olmuyorsa o zaman bel hizasında bir tunik ya da ceket tercih edebilirsiniz.

Gece katılacak olduğunuz bir davete yere kadar uzanan bir tüvit ceket ve altına zarif işlemeli bilekte biten bir tesettür elbise altına giyilen zarif topuklu ayakkabı ile katılabilirsiniz. Gayet asil ve şık olursunuz. Ancak iki renkten oluşan bir canlı renk ceket ile gece katılınan davette şıklığı yakalayamazsınız.

Çalışan bir iş kadını için koyu renk tüvit ceketler kombin kolaylığı sağlamaktadır. Kendisi hareket ederken rahat olmasının yanında aynı ceketi farklı pantolon ve etekle kombinleyerek bir kaç gün kombin yapma derdinden de kurtulmuş olur. Tesettür giyim tercih eden bir kadını en iyi dış giyim ürünleri yansıtır çünkü ilk bakışta göze üzerinizdeki ceket ya da palto çarpar.

Siyah rengin yoğun kullanıldığı ceketlerde zevk sahibi hanım tercihi beyaz ve kahve tonlarından yana kullanmaktadır. Son zamanlardaki trend özellikle genç kesim uzun tek renk palto, stiletto ayakkabı elde şık bir çanta ve eşarp olarak leopar desenlerini tercih ederek feminen bir tesettür takım oluşturmaktır. Uzun paltonun bel kısmında gevşek ve zarif şekilde bağlanmış kemer detayı ile şıklıklarına şıklık katmaktadırlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu