Moda

Tesettür Takım Kombininde Önemli Noktalar

Tesettür giyim kombin oluştururken birçok faktörü göz önüne alarak şık ve zarif bir bütünlük sağlayabilirsiniz. Siyah renk ile yapılan kombin tesettürlü hanımların severek ve isteyerek tercih ettiği parçalardır. Rahatlığı nedeniyle gömlek kumaşından hazırlanan elbiselerde rahat ve uzun ömürlü bir kullanım sağlayabilirsiniz. Tesettür elbise modeli size tasarım yaparken kolaylık sağlamaktadır. Eğer omuzlarınız geniş ise düz olan ürünler tercih etmelisiniz.

Ama dar bir omuz yapısına sahipseniz vatkalı bol omuzlu elbiseler tercih etmelisiniz. Tesettür takımınızı tamamlayan unsurlardan biride ayakkabılardır. Şık ve detayı bol olan bir elbise tercih ettiğiniz zaman ayakkabılarınız sade ve düz olmalıdır. Tesettür takım oluştururken mevsim faktörünü de göz önüne almalısınız. Yaz aylarında koyu renk kıyafet yerine açık renk ve ince kumaşlar tercih etmelisiniz. Kışın ise koyu renkli, kalın ve sizi sıcak tutacak ürünler tercih etmelisiniz.

Aksesuarlarla Tesettür Elbise Nasıl Kombinlenir?

Oluşturduğunuz bir tesettür takım kombininin sade ve sönük kaldığını düşünüyorsanız onu aksesuarlarla hareketlendirebilirsiniz. Sade bol salaş görünümlü bir beyaz gömlek üzerine takılan uzun gümüş şıkır şıkır bir kolye ile şıklık yakalayabilirsiniz. uzun koyu renk ayaklara kadar uzanan bir palto ile dışarı çıktığınızda belinize takacağınız işlemeli bir kemer ile harikalar yaratabilirsiniz. Günlük bir tesettür takımda eşarbın üzerine takılan güneş gözlüğü size modern bir zariflik kazandırabilir.

Günlük Tesettür Takım Giyiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elbise ve pantolonlar tesettür giyim tarzının tartışılmaz en önemli parçalarıdır. Ancak bu parçalar ile şal ve tunik arasında uyum sağlamak bazı durumlarda zor olabilir. Karışık desenli elbiseler üzerine şal seçerken içinde en az bulunan renk dikkate alınarak şal rengi belirlenmelidir.

Pantolon ve ceketten oluşan tesettür takım kombinasyonunda dar ve vücudu saran ürünler tercih etmeyiniz. Bol koyu renk ve vücudu sıkmayan vücut hatlarını belli etmeyen ürünler tercih ediniz. Gömlek seçiminizde açık renk gömlekler tercih ederseniz içine muhakkak içlik kullanınız ki iç çamaşırınız ve vücut hatlarınız belli olmasın.

Kıyafet seçerken alt ve üst kombin parçalarının kumaş dokuları birbiri ile uyum içinde olmalıdır. Üstte yünlü bir triko giyip altına şifon bir etek tercih etmemelisiniz. Tesettür takım oluşturmanın zorlukları yanında sağladığı bazı kolaylıklarda vardır. Hazırladığınız birkaç kombini çapraz olarak değiştirerek zengin kombinasyonlar yaratabilirsiniz. Böylece her gün kombin hazırlama derdinden kurtulursunuz.

Tesettür Giyimi Tamamlayan Parçalar

Tesettür giyimi tamamlayan en önemli parça tartışmasız şallardır. Dışardan bakıldığında ilk şal göze çarpar ve dikkat çeker. Yaygın olarak bilinen bir söz bu konuyu açıklamaktadır kötü kıyafet yoktur yanlış oluşturulmuş kombin vardır. Eşarp kombini yaparken dikkat etmemiz gereken faktörlerden ilki renk faktörüdür.

Giydiğiniz kıyafetin rengine ve desenine uygun eşarplar kullanılmalıdır bazen iki renkli şallar bu konuda kolaylık sağlamaktadır. İkincisi ise doku faktörüdür şalınızın ya da eşarbınızın dokusu kıyafetinizin dokusu ile uyumlu tercih etmelisiniz. O gün kendinizi soluk hissediyorsanız yapacağınız hafif makyaj sayesinde canlı ve fresh bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Tesettür giyim amaçlarının dışına çıkmadan yapılan makyaj sizi modern ve şık bir tarza kavuşturacaktır. Çanta seçimi elbiselerinizin tamamlayan tek renk ve sade çantalar tercih etmelisiniz yılın modası olan klasik tarz altın görünümlü askıları olan çantalar trendlerde yerini almıştır.

Tesettür Takım Kombin Tüyoları

Modern ve şıklıktan taviz vermeyen bir kombin tasarlamak istiyorsanız öncelikli olarak vücut yapınızı iyi tanıyıp ona göre seçim yapmalısınız. Kalem etek tarzında elbiseler modern şıklık için bu yılın favorisidir. Üzerinize alacağınız bir tüvit ceket ve şık bir çanta ile oldukça zarif görünebilirsiniz. Tesettür takım oluştururken gideceğiniz mekanın şartlarını göz önünde bulundurmalısınız.

Gece çıkılacak şık bir davette çiçek desenli karışık çizgilerin yer aldığı bir elbise yerine daha sade tek renkten oluşan göz yormayan elbiseler tercih etmelisiniz. Son yıllarda popüler olan uç kısmı taş işlemeli şallar davetlerde bileklik ve kolye ile uyumlandırılarak yaygın olarak tercih edilmektedir. Salaş giyim tarzına sahip iseniz alt giyim olarak kot ya da bol etek tercih edebilirsiniz son yıllarda yelek modası ile zayıf ve uzun boylu bir görüntü yakalanmaktadır.

Kot üzerine giyilen yeleğin ucundaki püsküller ile üzerine takacağınız şalda ki püskülleri uyumlandırabilirsiniz. Bol bir tutulum ile genç hanımlar rahat ve şık bir görüntü kazanırken bazen tesettür giyimde dikkat edilmesi gereken unsurları gözden kaçırmaktadırlar böyle hatalar yapmamak için bol ve vücudu sarmayan ürünler tercih ediniz. Şık olmak için modayı ve trendleri yakından takip etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu