Moda

Tuniklerde Sezon Trendleri Nelerdir?

Bol kesimli olan, boyu uzun olan, pantolon ya da tayt ürünleri ile kombin yapılması mümkün olan bayan gömleklerine tunik deniyor. Tesettürlü kadınların başlıca tercihlerinden bir tanesi de tuniklerdir. Bu kadar ilgi görmesinin sebepleri ise beden hatlarını kapaması ve kolay hareket etme olanağı sağlaması gibi durumlardır.

Mevsimlere ya da taleplere göre tesettür tunik modelleri kadınlara sunuluyor. Tunik modelleri her çeşit pantolon, etek, tayt ile şık bir biçimde kombin oluşturulabilir. Hem günlük yaşamın hem de iş hayatının karşı konulamaz giysileri arasında yer alır.

2022 Tunik Modası

2022 yılına ait olan tunik modelleri de herkes tarafından merak ediliyor. Bu anlamda bu soruya cevap vererek özellikle tesettürlü kadınların bu konu hakkında daha fazla bilgi almasını sağlayacağız.

Tesettür tunik modelleri 2022 yılı için moda tercihleri incelendiği zaman oldukça değişik moda seçenekleri görülüyor. Baktığımız zaman daha uzun ve mavi tonlarına yakın olan tunik modellerinin özellikle de tesettürlü kadınlar tarafında rağbet gördüğü görülüyor.

Bu anlamda tesettürlü tunik modellerine bakıldığı zaman oldukça fazla çeşitlilik görülebiliyor. Hem mağazalarda hem de bu tür tesettür tunik modellerini satan mağazalarda çok fazla sayıda tunik çeşidi görmek mümkün oluyor.

Bu tür tunik çeşitlerini görebileceğiniz ve karşılaştırabileceğiniz ve daha sonrasında da satın alabileceğiniz pek çok internet sitesi ve mağaza mevcut. Ancak bunlarda hepsi aynı kalitede ürün satmıyor ve hizmet kalitesi aynı değil. Bu anlamda aşağıda yer alan ölçütleri en iyi şekilde sağlayan yerlerden kısa tunik modelleri almak gerekiyor;

 • Güvenilir hizmet
 • Uygun fiyatlar
 • Bol çeşit
 • İade garantisi

Bu ölçütleri sağlayan siteler ya da mağazalar tercih nedeni olmalıdır. Bu anlamda He-Qa sitesi bu ölçütleri en iyi karşılayan sitelerden biri olarak önerilebilir.

Sezonun Trend Tunik Renkleri

Tabi ki de sezonun en trend tunik renkleri de herkes tarafından merak ediliyor. Tunik renklerinin 2022 yılında genel olarak mavi tonlarına sahip olduğun söyleyebiliriz. Bu sene özellikle de açık renkli tesettür tunik modellerinde büyük bir artış var. Bu artışın en büyük getirisi olarak da yine He-Qa sitesi üzerinde çok fazla sayıda bu renkte ürün bulabilirsiniz.

Elbette ki mavi tonlar haricinde de diğer tonlarda tesettür tunik modelleri bulmak mümkün. Bu renklerden bazıları da şu şekilde sıralanabilir;

 • Siyah
 • Yeşil
 • Bej
 • Mavi
 • Pembe
 • Kahverengi
 • Mor
 • Beyaz
 • Kırmızı

Yukarıda sayılan renkler bayan tunik dendiği zaman en çok tercih edilen tunik modelleri arasında yer alır. Siz de eğer tesettürlü bir bayan olarak hangi tür renkleri tercih edeceğinizi bilemiyorsanız yukarıda yer alan renk listesine bakabilirsiniz.

Desenli Tunik Modelleri

Tunikler desenlerine göre de farklılık gösterebilir. Bu anlamda da tesettür tunik modellerini inceleyerek bunların desenlerine bakmak gerekiyor. Her kadın her deseni sevmeyebilir. Bu nedenle de doğru desenli tunik seçimi de büyük önem taşır.

Çok sayıda tunik modelleri vardır. Bunlardan birkaçı şöyledir; fırfırlı tunik modelleri, panço stilinde tunik modeller, çiçek desenli tunik modelleri, arkası uzun tunik modelleri, püsküllü tunik modelleri, klasik tunik modelleri ve çizgili tunik modelleridir.

Bunun haricinde de farklı türlerde tunik modelleri mevcuttur. Bunlardan bazıları da şu şekildedir;

 • Baskılı tunik modelleri
 • Yaz tunikleri
 • Kapüşonlu tunik modelleri
 • Yarasa kol tunik modelleri
 • Kış tunikleri
 • Haute couture tunik modelleri
 • İşlemeli tunik modelleri
 • Uzun gömlek formatında tunik modelleri
 • Cepli tunikler

Burada yer alan tunik modellerine göre tunik desen seçimi yapabilirsiniz. Tunik desen seçenekleri oldukça fazla olup bu anlamda hangi tunik modelinin seçileceği konusunda kesin bir kanıya varmak da mümkün değildir.

Eğer ki bu konu hakkında yardım almak istiyorsanız ve hangi tunik desenini seçeceğinize karar veremediyseniz He-Qa sitesini ziyaret ederek orada yer alan butonlara göre istediğiniz desen tipini seçerek tunikleri sıralayabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz tunik tipini kolayca bulmanız mümkün olur.

Desenleri kombinlemek de gerçekten bir sanat işidir ve bu nedenle de esas olarak pek çok kişi bu çeşit riskli olabilecek kombinleri gerçekleştirip, giymekten korkuyor. Bırakın giymeyi, değişik desenler beraber gördüğünüz vakitte bile karmaşık gelebiliyorsa bu çoğunlukla göz olmadığındandır. Bu nedenle de herhangi bir kural yok gibi görünmesi mümkündür. Fakat desenlerin birbirleri ile görünmesini sağlamanız gerekiyor.

En etkili bir biçimde karışık desen giysisi, değişik desenleri olan alt ve üst parçaların kullanıldığı kombinlerdir. Fakat bu, bu kombin yapma işlerine yeni başlayan bayanlar için oldukça cüretkar bir seçim olduğundan dolayı, desen seçmelerinde çok dikkatli olmak gerekeceğini bilmelisiniz. Bunun nedeni de bazı desenler birbirleri ile iyi görünmediğinden ortaya yalnızca karmaşık bir şey çıkmış olacak.

Bunun haricinde dikkat edilmesi gereken durum da minimalizmdir. Renkli giysi giymek, enerjik ve taze görünmek her kadının tercihlerinin başında gelse bile farklı seçimler her kadının basit ve komik görünmesine sebep olur.

Renk harmonisi yaratmak ve etkileyici şekilde görünmek için yukarda bahsedildiği gibi renk bilgisi hakkında düşünce sahibi olmak ve bunu etkili kombinler eşliğinde uygulamayı gerektiriyor.

Düz Tunik Modelleri

Düz tunik modelleri genel olarak daha yaşlı tunik seven kişiler tarafından tercih edilir. Gençler ise düz desenli olmayan tunik modellerini tercih ediyorlar. Bu anlamda yaşlılar ve gençler arasında bir farklılık mevcut olduğunu söylemek gerekiyor.

Bu anlamda düz tunik modellerini de yine He-Qa sitesi üzerinden bulabilirsiniz. Bunun için ise tek yapmanız gereken şey siteye girdikten sonra tunik modelleri kısmına girmek ve daha sonra da buradan düz tunik modelleri kısmını işaretlemek. Bundan sonra ise site düz tunik desenine sahip olan tunikler haricinde kalan her şeyi ortadan kaldırır ve siz yalnızca düz tuniklere odaklanmış olursunuz.

Site bu yönü ile herkes büyük kolaylık sağlıyor. Düz tunik filtreleme işleminden sonra isterseniz diğer özelliklere göre de filtreleme yapabilirsiniz. Örneğin düz bir tunik istiyorsanız ama aynı zamanda da uzun olmasını ve mavi renkte olmasını istiyorsanız ilgili yerlerden filtreleri seçerek tamama tıklayabilirsiniz. Böylece tam olarak sizin belirlemiş olduğunuz özelliklerdeki tesettür tunik ürünleri sıralanacaktır.

Düz tunik modelleri aslında farklı bir desen türü bulunamadığı zamanlarda tercih edilebilir. Bu anlamda hangi deseni seçeceğinize karar veremiyorsanız tek yapmanız gereken düz desene sahip olan tunikleri tercih etmek. Bu anlamda düz tunikler genel olarak kurtarıcı desen türlerinden biridir.

Düz tunik modellerini tercih etmek elbette ki kolay bir tercihtir. Başka bir şey bulunamadığı zaman bu tür modeller tercih edilebilir. Ancak gene de bu yapılsa da dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Bu durumlara dikkat ederek düz desenli tunik modelleri tercih edilmesi gerekir.

Kombinlerde Renk Seçiminin Önemi

Kombinlerde Renk Seçiminin Önemi
Kombinlerde Renk Seçiminin Önemi

Kombin seçerken renk de çok büyük önem taşır. Kombin yapılırken renklerin belirlenmesi kısmı bazen atlandığı için çeşitli sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu nedenle de doğru bir renk uyumu yakalamak iyi bir kombin oluşturmanın en önemli adımlarından bir tanesi olarak görülmeli.

Her mevsim için hatta neredeyse her sezon için giysilerde tercih edilebilecek renkler değişir. Tabi ki oturmuş renklerin haricinde sezona damga vurabilecek en azından üç ya da dört tane renk vardır.

Giysi alacağımız vakit bu renklerde olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Elbette ki renkler herkes için benzer şeyi ifade etmeyebiliyor. Pek çok bayan kendi stiline uygun, kendine yakışabilecek renklerde kombinler yapıyor. Fakat unutmamak gerekiyor ki renk bilgisi olması da oldukça önemli bir durumdur. Özellikle de renkli giyinmek pek çok bayanın tercihi olsa bile renklerin harmonisi konusu özen ve bilgi gerektiren bir kavramdır.

Kombine renkleri, giysileri olduğundan daha güzel gösterecek biçimde birleştirmek amacı ile çeşitli renklerin dikkate alınması gerekli olan iki ana kurallar vardır.

Renk çemberinde yer alan skala, ana renkler ile ikincil renkleri (menekşeler, portakallar, yeşiller) gösteriyor. Bu renk çemberi ile beraber, renklerin ne şekilde ayrıldığını ve birbirleriyle alakalı olduğunu görmüş oluyoruz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tunik tercihlerinde dikkat edilmesi gereken pek çok nokta var. Bu anlamda tunik satın almak isteyen kişiler tarafından sorulan çok fazla soru var. Bu sorulardan bazıları diğerlerine göre çok daha fazla oranlarda soruluyor. Bu fazla sorulardan bazılarını cevaplamak gerekiyor. Böylece artık kadınlar bu tür soruları sorduğunuz zaman cevapları burada kolayca bulabileceksiniz.

Tuniklerle ilgili en çok sorulan sorulardan biri de tunikler her zaman uzun mu olur sorusudur. Bu soruya ise hayır, bazen uzun bazen de kısa olabilir cevabını vermek mümkündür. Tesettürlü bayanlar genel olarak uzun tesettür tunik modellerini tercih ediyor.

Bu nedenle de genel olarak tunik modelleri çok uzun giysiler olarak bilinse de aslında durum böyle değil. Tesettürlü olmayan bayanlar için kısa tunikler de mevcut. Ancak genel olarak tuniklerin uzun olduğunu söylemek mümkün.

Bunun haricinde de tunik modeli seçerken hangi sitelerin ya da mağazaların tercih edileceği de merak ediliyor. Bu anlamda en iyi sitelerden bir tanesinin de He-Qa‘dır. Özellikle de kadın ürünlerinde pek çok ürün bulunan site tesettürlü bayanlar için de pek çok fırsat sunuyor.

Bu anlamda tesettürlü bayanlar için tunik modellerini en iyi şekilde sunan sitelerden biri olan He-Qa siparişlerinizi kısa zamanda göndererek en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyor. Siteye kayıt olarak siz de He-Qa sitesinin avantajlarından yararlanabilirsiniz. İstediğiniz ürünü seçerek siz de kolaylıkla siparişi verebilirsiniz.

Tunik ürünlerinin neden tercih edilmesi gerektiği de herkes tarafından soruluyor. Bu soruyu ise özellikle tesettürlü kadınlar soruyor. Bu nedenle de bu soruya bir cevap vermek gerekiyor. Bu anlamda tunik ürünleri özellikle de tesettürlü bayanlar için avantajlıdır.

Tesettürlü bayanlar için tunik tercihi önemlidir. Çünkü tunik tercih edildiği zaman tesettürlü bayanlar için hareket etmek daha kolay olur. Tunik giyen bir tesettürlü kadın hem daha şık görünürken hem de daha rahat hareket etme olanağını yakalar. Vücut hatlarını belli etmeyen tunik ürünleri ile kendinizi daha rahat hissedebilir ve uygun fiyata bu rahatlığı yakalayabilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak ise tunik modelleri seçimine dikkat etmek gerekiyor. Tuniklerle kombin yapmak oldukça zor bir şey olup uzmanlık gerektirir.

Eğer ki doğru bir kombin yapılmamış ise görünüm oldukça kötü olabiliyor. Bu anlamda dikkat edilmesi gereken şey He-Qa’ya başvurarak tesettür tunik modellerini seçmek.

He-Qa tesettürlü bayanlar için oldukça fazla sayıda tunik modellerini sunan bir site olup siz de istediğiniz tunik ürününü bulabilirsiniz. Daha fazla moda içeriği için ->

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu